Принципи

ТВОРЧІСТЬ У МЕТОДІ МОНТЕССОРІ

ТВОРЧІСТЬ У МЕТОДІ МОНТЕССОРІ:

Марія Монтессорі була прихильником ідеї, згідно з якою творчість існує як дизайн нового початкового інтелектуального матеріалу, зібраного в навколишньому середовищі за допомогою витончення почуттів та розвитку моторикирук.

Зазначимо, що вже у віці 1,5 -3 років , вивчаючи властивості навколишніх предметів, дитина робить перше відкриття – з  матеріалів вона можете залишити слід. Діти малюють палички на снігу, а в піску залишають відбитки з ногами та руками, покриття плямами та  створення плямна аркуші  паперу, шпалерах, стінах. Цей період можна назвати досягненням у роботі дитини. Важливо розмістити матеріали в середовищі групи чи кімнаі так , щоб було  вивчення властивостей фарб, клею, паперу, картону, і в той же час показати дитині, як виливати клей, витерти чи розливати фарбу, як видалити каракулі з шпалер чи стіни.

Період до 3 років називається ще одним періодом хаотичних та ритмічних каракулів. Дитина освоює лінію, накопичує ідею  форми: прямий, дуговий, овальний, хвилястий… Поступово організовауються та вдосконалюються каракулі, рука все більше підкоряється волі креслення. Навколишнє середовище дитини допомагає їй розвиватися і координувати руку. Потрібні графічні матеріали: кольорові олівці хорошої якості, пластилін, воскові олівці, прості олівці, маркери. На окрему стійку  розміщується папір та картон  різних форматів та якості у класі 3-6.

 

Через 3-4 роки асоціативний малюнок народжується з хаосу та ритму каракулів та барвистих кольорових плям у справжній шедевр. Дитина починає здогадуватися у випадкових комбінаціях ліній і утворює реальні об’єкти.

Ось чому зона творчості є важливою у Монтессорі середовищі.

 

“Творчість художника насправді – плоди розумової роботи, яка має свої корені у спостереженнях реального світу. Художник і скульптор володіє найвищою формою візуальної сприйнятливості до форм та фарб навколишнього світу, здатний відчувати як гармонію, так і контраст. Розвиваючи в собі здібність спостерігати , художник удосконалюється та покращує створення зразкової роботи, шедевра “. Марія Монтессорі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *